Pazar, Ekim 05, 2008

Apple iPhone 3G ile MMS (multi-media message) göndermek

Hepimizin bildiği gibi iPhone 3G nin en büyük eksiklerinden bir tanesi, MMS yani multi medya mesaj (multi-media message) gönderememesi. Apple'ın bu basit sistemi teknoloji harikası (!) iPhone'a koymaması şaşırtıcı fakat bunun çözümü basit.

iPhone 3G ile MMS göndermek:İnanın ya da inanmayın her telefonun bir e-mail adresi vardır. Örneğin Turkcell hatlar için e-posta adresleri 009053........@mms.turkcell.com.tr ya da +9053........@mms.turkcell.com.tr dir.

Artık Turkcell hatlar için e-posta adresini bildiğinize göre, iPhone'un Mail (Posta) programıyla istediğimiz kişiye MMS gönderebileceksiniz. Tek yapmanız gereken gönderilecek kişi (e-mail) yerine yukarda yazıldığı gibi telefon.numarası@mms.turkcell.com.tr (başında +90 ya da 0090 ı unutmadan tabiki) yazmak, konuyu, mms içeriğini ve istediğiniz fotoğrafı ekleyip göndermek.
İşte MMS'iniz gönderildi.

iPhone telefonunuza MMS almak için ise en iyi yol arkadaşlarınıza iPhone'unuzda kullandığınız e-posta adresini vermek ve onlara MMS'i sizin e-posta adresinize göndermelerini söylemek.
Tabiki sizde iPhone'u olan birine MMS göndermek yerine e-mail göndermelisiniz.

Apple iPhone store'da MMS göndermek için programlar var fakat sadece bu programları kurmak yetmiyor ve iPhone'ununuzun erişim kilidini bir programla (örneğin Ziphone ile) açmanız gerekiyor.

En iyisi Apple, iPhone 3G ye MMS gönderme ve alma özelliği ekleyene kadar yukarda anlattığımı yapmak gibi görünüyor.

Bu arada İtalya'da 8 gb kapasiteli iPhone 3G 499€, 16 gb olanı ise 569€.

(Vodafone hatlardan MMS göndermek için: +9054........@mmsc.vodafone.com.tr ya da 009054........@mmsc.vodafone.com.tr adresini kullanmayı deneyin. Olmuyorsa normal bir Vodafone'lu telefondan MMS gönderin ve gönderen kısmındaki adresi kullanın.)

1 yorum:

  1. Avea da ne yapmamız gerekir onuda belirtirsen sağlığıma dişçi oluruz:))))

    YanıtlaSil