Pazartesi, Ekim 13, 2008

italyam.com: italya'da eğitimle ilgili her şey

italyam.com: italya'da eğitimle ilgili her şey
Sizlere bu kez yeni projemden bahsetmek istiyorum, bir web sitesi. Adresi soldaki logodan da görüldüğü üzere www.italyam.com
Siteyi takip edenler geçen sene Erasmus programıyla İtalya'da 6 ay kaldığımı, şimdi de İtalya'da dil okuluna devam ettiği bileceklerdir. İtalya'nın güneyindeki Salerno şehrinde dil kursuna gidiyorum ve gelecek sene de burada master yapmayı düşünüyorum.
Salerno üniversitesinde gezerken Türkleri gördüm ve ayaküstü konuşmamızda geçen sene benim ve diğer arkadaşlarımın yaşadığımız sorunları onların da yaşadığını öğrendim. Annemin ve arkadaşlarımın desteğiyle onların her türlü sorunlarının cevaplarını bulabileceği bir kaynak olmasını düşündüğüm italyam.com sitesini açtım. Henüz tasarım konusunda bir şey yapmadım fakat tasarımdan çok içerik önemli olduğu için siteyi şimdi duyuruyorum.

italyam.com da neler olacak?

Erasmus öğrencileri için
  • İtalya'daki okullarına başvurma
  • İtalya için vize alma prosedürleri, gerekli belgeler
  • Ucuz uçak bilet tavsiyeleri
  • Roma'da uçaktan indikten sonra ne yapacakları
ve daha bir çok konu.
Benim gibi yüksek lisans yapmayı düşünenlere İtalya'daki prosedür, gerekli belgeler ve İtalyanca öğrenmek isteyen ve dil okulu arayan arkadaşlara tavsiyeler, İtalya'da yaşam, ulaşım, yemek, turizm ve daha nice bilgiler, tavsiyeler olacak.

italyam.com sitesinin sloganı da annem Nesrin Olgun Arslan'a ait:

" öğrencinin halinden öğrenci anlar. "


Eğer İtalya'da eğitim, dil okulları, üniversite, yüksek lisans (master) programlarıyla ilgileniyorsanız ya da Erasmus'la İtalya'ya gelecekseniz mutlaka takip etmelisiniz. Yakın zamanda çok daha fazla içerik olacak.

1 yorum:

  1. teşekkürler bu site için...ben yazın italyada 4 haftalık bi kurs düşünüyorum bana gittiğin kurs hakkında bilgi verirsen sevinirm.salernoda luigi adında çok ii bi arkadaşım var ikinizn irtibata geçmesini sağlayabilirm...bir de alabileceğim bir burs olabilir mi bilgin varsa ve cevaplarsan sevinirm...merve

    YanıtlaSil