Cumartesi, Şubat 19, 2011

Service Encounter ve Servicescape

What is 'Service Encounter'?
It is interaction between client, the firm and conditions that firm brings into play and which appears in its front-office, in particular staff and technology. It is also called 'the moment of truth'.

What is 'Servicescape'?
It is the environment in which the service is assembled and in which the seller and customer interact, combined with tangible commodities that facilitate performance or communication of the service.

'Service Encounter' nedir?
Müşteri, firma ve firmanın yarattığı koşullar ve firmanın front-officindekiler arasındaki etkileşim. Aynı zamanda 'gerçeklik anı' olarak da adlandırılır.

'Servicescape' nedir?
Hizmetin bir araya getirildiği ve satıcı ile müşterinin etkileştiği, hizmetin iletişimini ve performansını arttırmak için somut maddelerle de donatılan çevredir.

Servicescape çeşitleri

1 yorum:

  1. Sevgili şevket bey,
    Service encounter teriminin açıklamasını çok güzel yapmışsınız, peki buna karşılık kullanılabilecek Türkçe bir terim var mıdır aklınıza gelen?
    Aradım taradım bulamadım, "Technology in the Service Encounter" cümlesini nasıl çevirmeli?
    "Hizmet Sektöründe Teknoloji Karşılaşması" içime sinmiyor. "Hizmet Sektöründe Teknoloji Kullanımı" ya da "Hizmet Sektöründe Teknolojinin Yansımaları" da bire bir çeviri olmuyor, ben ne yazacağım ki?

    YanıtlaSil