Salı, Ekim 20, 2015

Royal Mail Local Collect (Yerel Teslimat) Ağını Genişletiyor

İngiltere’de taşıma ve posta hizmeti sunan Royal Mail, Yerel Teslimat ağını 1222 Royal Mail ofisinde teslimat noktaları açarak genişleteceğini duyurdu. Amazon bu hizmetten yararlanacak ilk perakendeci olacak.

Bugünden başlayarak, Amazon’dan sipariş veren kullanıcılar Royal Mail teslimat ofislerinden satın aldıkları ürünü teslim alabilecekler. Yerel Teslimat şimdiden İngiltere’de 10.000 tane Post Office noktasında mevcut.

Müşterilerin ve markaların değişen ürün teslimat ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için %10’luk bu büyüme Royal Mail’in yıllık hedeflerinden biriydi. Kullanıcılara daha esnek ve uygun teslim alma noktaları ve zamanları sunarak kullanıcıların hayatının ve satın alma deneyimlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor. Post Office ile birlikte verilen Yerel Teslimat (Local Collect) hizmetinin başarısı bu hizmetin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Tüm perakendecilerin bu yöne daha fazla odaklanması gerektiğini gösteriyor.

Click&Collect (Online Öde Mağazadan Teslim Al)

Royal Mail, Local Collect (Yerel Teslimat) hizmetini 2013 yılında Post Office ile anlaşarak vermeye başlamıştı. İlk açıldığı günden bu yana İngiltere’deki en büyük click and collect ağı oldu. Nisan ayında yapılan çalışmalarda click and collect ile 80 milyon teslimatın yapıldığı açıklanmıştı.

122 tane Royal Mail teslimat ofisi haftanın altı günü çalışacak ve bunlardan 100’ü en yoğun olan Pazar günleri de çalışıyor olacak.

Asda click and collect yatırımlarını durdurdu

Royal Mail’den gelen bu genişleme haberi ile aynı anda İngiltere’nin Walmart’ı Asda click and collect genişlemesini bekleme moduna aldığını açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder